Oferta

Rekonstrukcja płytki paznokcia 35 - 70 minut

Warianty usługi

obcięcie i oszlifowanie zmienionego chorobowo paznokcia z rekonstrukcją płytki paznokcia
140 zł REZERWUJ
rekonstrukcja paznokcia specjalistycznym materiałem
80 zł REZERWUJ
Obcięcie i oszlifowanie paznokci zmienionych chorobowo
60 zł REZERWUJ

Opis

Ubytki płytki paznokciowej mogą mieć różne przyczyny.

Od uszkodzeń mechanicznych po uderzeniu lub powstałych w wyniku uprawiania sportu, po uszkodzenia wywołane chorobami płytki paznokciowej lub całej stopy.

W gabinecie podologicznym istnieje możliwość wykonania protezy płytki paznokciowej w celu ochrony paliczka dalszego, by uszkodzone lub krótkie paznokcie nie były podrażnione w skarpetkach lub obuwiu. Takie rekonstrukcje wykonujemy również w celach estetycznych.

Paznokcie z grzybicą powinny być bezwzględnie oczyszczone mechanicznie. Podolog bezboleśnie oczyszcza zgrubiałe i kruche miejsca zainfekowane przez grzyby lub przerośnięte w wyniku zaburzeń wynikających z wieku lub deformacji płytki paznkociowej

Na oczyszczonych paznokciach zdecydowanie lepiej przeprowadza się terapię dermatologiczną przepisaną przez lekarza. 
Przed wizytą należy wykonać badanie mykologiczne z antybiogramem.

Po oczyszczeniu istnieje możliwość zrekonstruowania płytki paznokcia przy pomocy podologicznych żeli z zawartością środków przeciwgrzybiczych. Rekonstrukcję powtarza się co 3-4 tygodnie.  Przed zabiegiem należy przynieść zaświadczenie od lekarza dermatologa o prowadzonym leczeniu farmakologicznym oraz o braku przeciwskazań do rekonstrukcji płytki paznokciowej.

W przypadku paznokci zainfekowanych grzybicą należy wykonać badanie mykologiczne z antybiogramem, wyleczyć oraz oczyścić płytkę paznokciową, następie można wykonać rekonstrukcję.